All Things Must Pass

George Harrison
All Things Must Pass
nagylemez
Megjelent1970. november 27. (eredeti kiadás)
2001. január 22. (bővített kiadás, 2 CD)
FelvételekAbbey Road Studios, London
1970. május 26–augusztus
Trident Studios, London
1970. augusztus–szeptember
StílusRock
Nyelvangol
Hossz115:10 (eredeti kiadás)
126:17 (2001-es kiadás)
KiadóApple Records
EMI
ProducerGeorge Harrison, Phil Spector
Kritikák
George Harrison-kronológia
Electronic Sound
(1969)
All Things Must Pass
(1970)
The Concert for Bangla Desh
(1971)
SablonWikidataSegítség

Az All Things Must Pass George Harrison harmadik szólóalbuma, amely 1970. november 27-én jelent meg. Ez volt Harrison első albuma, amit a Beatles feloszlása után készített el. Az album még egy szempontból is első: ez volt a rocktörténelem első tripla nagylemez-albuma egyazon előadótól. Két nagyobb részből állt: egy „hagyományos” dupla albumból és az Apple Jam című örömzenélés felvételéből. A tripla albumot 1970-es megjelenése idején igazi mesterműnek tartották, manapság pedig az egyik legjobb olyan szólóalbumnak tartják, amit egy volt Beatles-tag készített.

A dalok mennyisége sok kritikust meglepett, mert a Beatles idején John Lennon és Paul McCartney sokkal több dallal szerepelt az albumokon, bár 1968-tól Harrison dalainak színvonala egyenértékű volt a Lennon-McCartney szerzőpároséval (While My Guitar Gently Weeps, Something és Here Comes the Sun). Mivel a Beatles albumain Harrison csak egy vagy két dallal szerepelt (állítólag Lennon és McCartney nem engedte, hogy több dala kerüljön az albumokra), a zenekar feloszlása után rengeteg kiadatlan vagy fel sem vett dal gyűlt össze, így nem volt nehéz a tripla album rögzítése.

Az album felvételei 1970. május 26-ától augusztusig az Abbey Road Studiosban, augusztustól szeptemberig pedig a Trident Studiosban zajlottak. Az album társproducere Phil Spector volt; Spector sajátos felvételi technikájának (Wall of Sound) eredménye az albumon hallható erős visszhang. A felvételen részt vevő zenészek a rock legjobbjai közül kerültek ki: Eric Clapton (több, mint harminc évig nem tüntették fel a nevét, különböző szerződések miatt), Ringo Starr, Billy Preston, a Badfinger tagjai, Peter Frampton és a tizenkilenc éves Phil Collins, aki 1970. augusztus 4-én csatlakozott a Genesishez. Harrison barátja, Bob Dylan írta az I'd Have You Anytime szövegét, Harrison pedig Dylan If Not for You című dalát vette fel (Dylan 1970-es, New Morning című albumán szerepelt).

Szerepel az 1001 lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz című könyvben.


From Wikipedia, the free encyclopedia · View on Wikipedia

Developed by Tubidy